Close
KOPENHAG UCUZ KONAKLAMA & NEREDE KALINIR?

KOPENHAG UCUZ KONAKLAMA & NEREDE KALINIR?

Kopenhag’da Nerede Kalınır ve Kopenhag Şehir Merkezinde Ucuz Konaklama

Kopenhag şu ana kadar gördüğümüz en güzel Avrupa şehirlerinden ve en güzel övgüleri kesinlikle hak ediyor! Ama “birazcık(!)” pahalı kendileri ve o yüzden Kopenhag ucuz konaklama önerilerimizi yazalım istedik.

2019’da Noel zamanı gittiğimiz Kopenhag’a mutlaka bir kez de yaz zamanı gitmeyi umuyoruz. Daha Kopenhag’a resmen doyamadık! 🙂

Oturduk ve hiç üşenmeden Kopenhag’da nerede kalınır rehberi hazırladık. Kopenhag’da konaklama konusundaki tavsiyelerimiz, Kopenhag merkeze yakın ve uygun otelleri, ve Kopenhag’ta konaklama için en iyi bölgeleri yazdık.

Kopenhag Gezi rehberimiz için de sizi şuraya alalım.

Kopenhag’ta konaklama için önerdiğimiz toplamda 4 bölge var. Bu bölgelerden ve bu bölgelerde kalınacak yerler ise şöyle;

Kopenhag’da Nerede Kalınır?

1-) Vesterbro

Vesterbro bizim Kopenhag’ta en sevdiğimiz bölgelerden. Hem şehir merkezine yakın, hem de şehir merkezi kadar kalabalık değil. 🙂 Ayrıca ucuz konaklama seçenekleri bulmak da mümkün.

Bize Vesterbro’da aşırı önerilen üç otel

  • Generator Kopenhagen (linki burada)
  • Urban House Meininger (linki burada)
  • Ve Comfort Hotel Vesterbro (linki burada) olmuştu. Üçü de Kopenhag ortalamasına göre fiyatları çok uygundu. Bizim gittiğimiz tarihte maalesef bu üçünde de yer kalmamıştı. Özellikle Meininger otellerde daha önce Avrupa’da pek çok şehirde kaldık ve seviyoruz kendisini!

2-) Osterbro

Osterbro Kopenhag’ın Kuzeyinde kalan, diğer bölgelere göre daha sessiz ve sakin bir bölge. Zaten gidince farkedeceksiniz ki diğer bölgelere kıyasla turistten çok lokal var.

Osterbro’nun bir artısı da otellerin burada görece daha uygun olması.

Bu bölgede bize en çok önerilen iki otel vardı. Birisi Rye115 Hotel (geceliği 100 Euro civarı) diğeri ise Hotel Osterport (linki burada). Hotel Osterport’un da geceliğinin 70 Euro civarı olduğunu düşünürsek lokasyonuna göre aşırı uygun. Yer bulursanız kaçırmayın! Biz bulamamıştık.

Kopenhag Ucuz Konaklama
Kopenhag’da Uygun Oteller ve Konaklama

3-) Norrebro

Kopenhag’ın hipster bölgesi burası! 🙂 Tahmin edeceğiniz gibi Umut’un açık ara en çok sevdiği bölge de burası oldu. 🙂

Eğer Hostel’de ortak tuvaletli çift kişilik otel fikrine sıcak bakarsanız ilk önerimiz Sleep in Heaven olacak. Kopenhag’ın en eğlenceli hostellerinden birisi olarak düşünebilirsiniz.

Uygun bütçeli otel olarak ise bilinen otel zincirlerinden A&O Hotel‘i önerebiliriz. Geceliği 90 Euro civarı.

Bir tık daha pahalı olabilir derseniz de M18‘i kaydedebilirsiniz. Gecelik 120 Euro civarı.

4-) Indre by

Eğer kelimenin tam anlamıyla ‘şehir merkezi’nde kalmak isterseniz otellerinizi bakacağınız yer burası. Şehrin önemli binaları, müzeleri ve o meşhur kanalı burada.

Merkezi ikiye ayırırsak Nyhavn (yani kanal bölgesi) ve Stroget Caddesi olarak ikiye ayırabiliriz.

Bu bölgede fiyatlar maalesef bir tık pahalı olabiliyor. Fakat yine de onların arasından bize önerilen en uygun fiyatlı olanları şöyle bırakalım;

Biraz eğlenceli ortamı olsun, ortak banyosu olsa da olur derseniz Danhostel Copenhagen City‘nin çift kişilik odalarını önereceğiz. Bize de o kadar çok önerilmiş ki! Linki burada. Burada yer bulamazsanız Copenhagen Downtown Hostel’e de bakabilirsiniz. Linki burada. Bu iki hostelin gecelik oda fiyatları ortalama 60-80 Euro civarı. Bu bölge için gerçekten uygun.

Gecelik 100 Euro civarı ve çok önerilen 2 otel önerimiz ise Wake Up Copenhagen (linki burada) ve Hotel Bethel (linki burada).

Eğer Airbnb’de konaklamak isterseniz de şöyle bir link bırakalım. Bu linkle Airbnb’ye üye olursanız ilk konaklamanızda geçerli 130 lira gibi bir kredi kazanıyorsunuz ve Airbnb kullanmaya devam ettikçe, Airbnb sizi daha çok sevmeye başlayıp bir anda hesabınıza süpriz krediler yükleyebiliyor.Yer bulma konusunda bol şans! ☺

Kopenhag’ı biz çok sevdik, eminiz siz de çok seveceksiniz! 🙂

Instagram ve Youtube’da da varız! gelirseniz seviniriz 

Sevgiyle!

https://www.instagram.com/yoldabiblog/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close