Close
Prag Yeme-İçme Rehberi: Prag’ın En Güzel Mekanları

Prag Yeme-İçme Rehberi: Prag’ın En Güzel Mekanları

Prag Gezi Rehberi: Prag Yeme – İçme Rehberi

Prag’da Nerede Yenir & Prag’ın En Güzel Barları

Prag yeme-içme rehberi yazmanın zamanı gelmişti. Şu ana kadar 4 kez Prag’a yolumuz düştü. Her seferinde çok gezdik, çok fotoğraf çektik ama en azından bir o kadar da yeni mekanlar denedik, ve yedik!

Doğruya doğru, genelde Avrupa şehirlerini gezerken çok fazla dışarıda yemiyoruz çünkü mekan mekan gezmek bize pahalıya patlıyor. Fakat Prag bu konuda bizi üzmeyen nadir Avrupa şehirlerinden. Ayrıca acaip bir Dünya mutfağı var. Öyle olunca, kendimizi tutamadık! 🙂

Bunca zamanın ve mekanın üzerine artık kendimizi Prag gezi rehberine ek olarakPrag yeme-içme Rehberi hazırlama konusunda kendimizi hazır hissediyoruz. 

Prag’da en güzel yeme-içme seçeneklerini yazdık, Prag yeme-içme rehberi hepimize hayırlı olsun!

Uygun fiyatlı olan mekanların yanına tek yıldız, ortalara iki yıldız, pahalı mekanlara ise üç yıldız koyduk. Maksat, kimse hiçbir yerde tek bir böbrek bile bırakmasın!

Gezilecek Yerler ve Gezi Rehberi
Prag yeme-içme rehberi & Prag gezi rehberi

Prag yeme-içme Rehberi: Prag’ın En Güzel Mekanları ve Fiyatları

Monolok Café (**)

Pek tabii kahvaltıyla başlayacağız! ☺

Bir Türk kahvaltısı beklememek şartıyla, Monolok sizi kahvaltı konusunda mutlu edecek bir mekan. İngiliz kahvaltısından Egg Benedict’e, çeşit çeşit bagel’lara ve tostlara kadar geniş bir kahvaltı menüsü var. 

Bu arada Monolok’u sadece kahvaltıyla sınırlamayalım, gayet kahve içmelik tatlı yemelik de uğrayabileceğiniz bir mekan kendisi.

En Güzel Craft Biracısı
Bad Flash Bar’ın en ağır siyah birası

Bad Flash Bar (*)

Onlarca çeşit Çek birası denemek önden buyursun, hem de ciddi anlamda ucuz bir mekanda. 

Çek gençlerle dolu ve her daim hareketli bir mekan düşünün, burası orası. Bir de barmenlerı tam bir dürüstlük abidesi. Birkaç biradan sonra sıkılıp cin-tonik içmek istedik ve barmen ‘bizdekiler shitty tonik – shitty cin’ size veremem diyerek cin-tonik satmayı reddetti… ☺ Yalnız tok gitmeniz gerekiyor çünkü yemek servisi yok. 

Prag'ın En Güzel Mekanları
Kofein Restoran – Prag

Kofein Restaurant (**)

Prag‘da yine bizi şaşırtan bir mekan daha. Burası şu ana kadar gittiğimiz (tabii İspanya’dakiler hariç) en güzel tapas’ları olan mekan(mekan ve çalışanlarını hariç tutarak söylüyoruz ama tapasları çok lezzetliydi). Önce içeriye giriyorsunuz, bir ısınamıyorsunuz garsonlar bir kötü davranıyor, kimse size bakmıyor falan. Sonra menüye bakıp mekana bir şans vermeye karar veriyorsunuz. Sonra da gelen tapaslara bayılıyorsunuz!

Özellikle deniz ürünlü tapasları, keçi peynirli tapasları ve ev yapımı şarapları harika. Yalnız şaşırmayın Sangria veya başka herhangi bir İspanyol kokteylleri yok. 

Mamacoffee(*)

Prag’ta mola vermelik küçük tatlı kahveci için doğru adres. Ayrıca ev yapımı tatlıları da oldukça güzeldi.

Burası Prag’ın son dönemde popülerleşen hipster bölgesiZizkov’da. Eğer buraya kadar gelip yer bulamazsanız bile, sağlı sollu etrafta başka kahveciler olduğunu göreceksiniz.

Bistro 8(**)

Her şeyi lezzetli hipster kafe. Buyrun Bistro 8’in özetine! ☺

Burası hem lokaller hem de turistler tarafından aşırı sevilen hipster bir mekan ve menüsü aşırı geniş. Prag’ın turistik merkezinden uzak olduğu için, eğer özellikle işaretlemezseniz karşınıza çıkmayacaktır, o yüzden gitmeyi kafanıza koyarsanız telefonda mutlaka pinleyin. 

Biz öğle zamanı gelip sandviçlerini deneyip oldukça memnun kalmıştık. Fiyatları da orta karar diyebiliriz.

En Güzel Koktail Barları
Hemingway Cocktail Bar – Prag

Hemingway Bar(**)

Prag sadece yeme-içme anlamında değil, aynı zamanda barlar, publar ve gece kulübleri anlamında da çok zengin bir şehir. Hemingway Bar da Prag’ın en popüler ve aynı zamanda en iyi kokteyl barlarından birisi. Hatta çoğu insana göre en iyisi.

Prag’a ilk gittiğimizde Hemingway’e gitmeden önce rezervasyon yaptırmamıştık ve kapıdan dönmüştük, ikinci gittiğimizde ise rezervasyonumuzu yaptırmış kendimizden emin bir şekilde içerideydik… ☺ Bu kadar ünlü olduğuna bakmayın, oldukça dar bir mekan fakat kokteylleri şahane!

Prag-Hemingway Bar rezervasyon için telefon linklerini buraya bırakıyoruz.

Muj Salek Kavy(**)

Prag’ta hem kahve hem de kahvaltı için oldukça iddialı bir yer daha. Biz kahve içmek için gitmiştik fakat kahvaltı yapanları görünce kahvaltı için de gelinirmiş dedik. Burası lokaller arasında da çok sevilen bir yer olduğu için oldukça kalabalık oluyor. Giderseniz ve yer bulursanız kreplerini mutlaka deneyin. 

Café Slavia (***)

Vltava nehri kıyısında bulunan, Nazım Hikmet’in zamanında oturup şiirlerini yazdığı, sırf bu yüzden bile gitmeye değer Prag’ın en meşhur kafelerinden biri burası. Hatta sadece Nazım değil, zamanında Kafka ve Kundera bile Slavia’da takılırmış diyorlar.

Oldukça meşhur bir kafe olduğundan gerek her daim kalabalık fakat biz rezervasyonsuz yer bulabildik. Gelmişken Slavia isimli kekini deneyebilirsiniz. Yalnız dikkat fiyatlar Prag ortalamasının oldukça üzerinde.

Prag Yeme-İçme Rehberi
Cafe Savoy

Café Savoy (***)

Nehrin karşıki kıyısında bir başka ünlü Çek kafesi Café Savoy. Burası da aynı Café Slavia gibi Prag’ın en geleneksel kafelerinden birisi. Cafe Slavia’ya zaten gittiyseniz burayı belki es geçebilirsiniz ama ‘Prag Prag’ bir tecrübe için Savoy veya Slavia’dan birisini deneyebilirsiniz. 

Savoy’un ortamı ve kahvelerini çok sevdik ama tatlıları sınıfta kaldı, onu da söyleyelim.

Agave Restaurant (**)

Prag’da bizi aşırı iyi olmasıyla şaşırtan ilk restoran “Tapas”cı olmuştu, ikincisi de Meksikan restoranları oldu. Akşam yemeği için ortamı güzel olan, yemekleri güzel olan ve fiyatları yüksek olamayan bir Meksika mekanı ararsanız Agave’yi çok sevme ihtimaliniz yüksek!

Biz özellikle burritolarına ve tacolarına bayıldık. Oldukça popüler bir yer olduğu için cidden akşam yemeği için rezervasyon gerekiyor. 

Prag'da En Güzel Restoranlar
Cantina – Prag

Cantina (*)

İkinci meksikan mekan favorimiz burası! Cantina’ya da öğle yemeği için uğradık ve acısever bünyemiz acılı yemeklerine bayıldı! 

Menüde seçeneklerin yanına acı seviyesini de yazmışlar, biz en acılı olanlardan tavuk kanadı ve quesadilla seçip bir  süre kendimize gelemesek de burayı çok ama çok sevdik! Acı sevenler not etsin… ☺

Prag'da Gezilecek Yerler & Gezi Rehberi
Cantina – Prag

Prag yeme-içme favorilerimizin hepsini yazmaya çalıştık, belki farketmişsiniz önerdiğimiz yerlerin arasında Çek mutfağından çok fazla yer yok, hatta neredeyse hiç yok, çünkü biz Çek mutfağıyla fazla iyi anlaşamıyoruz ve daha çok Prag’ta da dünya mutfağı denemişiz. Eğer lokal Çek restoranına gitmeden dönmek istemezseniz daha önceden bize çok önerilen ‘U Fleku’ veya ‘U Medvidku’yu deneyebilirsiniz.

Herkese iyi Prag’da yeme-içmedolu geziler dileriz. ☺

Prag Gezi Rehberi & Prag’da Gezilecek En Güzel Yerler için buradan buyrun! 🙂

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close